„Informujemy szanownych klientów, że Zarząd ZSM „URSUS” Sp. z o.o. podjął decyzję o rozpoczęciu sprzedaży wyprodukowanych przez siebie części zamiennych pod własną marką”

 

Informacje bieżące


Oświadczenie

     Szanowni Klienci!
W związku z częstymi pytaniami pojawiającymi się na forach internetowych oraz zadawanych bezpośrednio i pośrednio pracownikom ZSM Ursus Sp. z o.o. dotyczących oryginalnych części i znaków towarowych Ursus, Zarząd ZSM Ursus Sp. z o.o. wyjaśnia:
ZSM Ursus Sp. z o.o. oznaczał wykonane przez Spółkę  wyroby znakiem towarowym Ursus (tzw. niedźwiadek) tylko do czasu trwania umowy licencyjnej, którą podpisał w 2002 roku. Części oznaczane były również własnym znakiem firmowym ZSM Ursus tzw. „słoneczkiem”. Od chwili rozwiązania umowy licencyjnej wyroby nasze, sprzedawane w nowym opakowaniu, sygnowane są tylko „słoneczkiem”.
Zapewniamy Szanownych Odbiorców naszych wyrobów, że pomimo braku oznaczenia na opakowaniu „niedźwiadkiem” w nowym opakowaniu znajdują się  te same części.  Części te są w dalszym ciągu wykonywane według oryginalnej dokumentacji technicznej, do stosowania której ZSM „Ursus” w Chełmnie posiada prawo. Nie zmienił się również proces technologiczny wykonania części, który jest niezmienny od czasu dostaw tych części na pierwszy montaż do Zakładów Przemysłu Ciągnikowego Ursus w Warszawie.  Z tych właśnie powodów nasze części oznaczać będziemy jako Oryginalne Części Zamienne.  
Posługiwanie się przez inny podmiot znakami towarowymi  Ursus nie zmienia w żadnym razie faktu, że ZSM „Ursus” Sp. z o.o. w Chełmnie była i jest producentem  ORYGINALNYCH CZĘŚCI ZAMIENNYCH DO CIĄGNIKÓW URSUS.

Umowa współpracy

Informujemy, że ZSM  „URSUS” Sp. z o.o. zawarła umowę o współpracy ze Spółką Pracowników ZSM „URSUS”. Na mocy tej umowy Spółka Pracowników będzie zajmować się sprzedażą części zamiennych, znajdujących się w ofercie ZSM „URSUS”. Spółka Pracowników stosować będzie obowiązujące w ZSM "URSUS" ceny, zasady sprzedaży oraz system upustów.

Szanowni Państwo!


     Od ponad 60 lat byliśmy dostawcą części i podzespołów do montażu ciągników marki „URSUS”.
     Z nieskrywaną dumą możemy powiedzieć, że w każdym ciągniku „URSUS” który opuszczał linie montażowe warszawskiego zakładu znajdowały się nasze produkty.
     Przez cały ten okres byliśmy producentem oryginalnych części do ciągników „URSUS”.
     Z największym zaangażowaniem dbaliśmy o to by maksymalnie ułatwić życie polskiemu rolnikowi poprzez zapewnienie możliwości nabycia naszych oryginalnych części zamiennych wyprodukowanych w oparciu o identyczne reżimy technologiczne jakie stosowaliśmy w przypadku produkcji części na tzw. pierwszy montaż ciągników.
Przez wiele lat byliśmy licencjonowanym, producentem części zamiennych w związku z czym posiadaliśmy prawa do używania ursusowskich znaków towarowych.
     W latach 1999÷2001 przeprowadziliśmy szeroko rozumianą restrukturyzację zakładu. Dostosowaliśmy się do postępujących przemian rynkowych dzięki czemu uniknęliśmy upadłości, która nie ominęła większości dawnych zakładów ursusowskich. Sam warszawski „URSUS” kilkakrotnie powoływał do życia nowe podmioty, które niestety nie potrafiły sprostać wyzwaniom gospodarki rynkowej i w efekcie ogłaszały upadłość.
Przez kilkanaście lat tak naprawdę to jedynie nasz zakład aktywnie promował markę „URSUS” na rynku jako pewny i sprawdzony producent części zamiennych.
     W wyniku ostatnich zmian właścicielskich w warszawskim „URSUS”-ie prawa własności znaków towarowych zostały sprzedane.
     Niestety nasza firma nie jest w stanie z jednej strony zapewnić klientom wyrobów najwyższej jakości, a z drugiej strony uiszczać ogromne opłaty na rzecz nowego właściciela znaków towarowych za prawo do znakowania wyrobów.
     Zapewniamy jednocześnie wszystkich naszych klientów, że części zamienne z Chełmna nadal wykonywane będą w oparciu o najwyższe standardy jakościowe.
     Wierzymy głęboko, że wieloletnie pozytywne doświadczenia oraz świadomość naszych klientów bez większych problemów pozwolą na mądry wybór części zamiennych do ciągników „URSUS”. Mądry wybór to wybór produktów z Chełmna.

Z poważaniem
Piotr Mittelstaedt
Prezes Zarządu